Актуальные темы
Опрос посетителей
Выборы мэра 2015
Мэром станет В.Миколаенко
Гнать В.Миколаенко в шею
Настоящий мэр только В.Сальдо
Может В.Мангер?
Боксерам, которые держат казино – нет в Херсоне!
Нужно Гирина допустить к власти
Нужен молодой и прогрессивный!

18 мая 10:37Общество

Про чорногорський пісок і знайдених на міському сміттезвалищі ромських дітей

Нещодавно біля міського полігону ТБО, що перебуває на балансі (а його вартість – у статутному фонді) міського комунального підприємства «Екополіс» суто випадково наші правоохоронці виявили ціле поселення з нетрів, де жила група ромів, включно з неповнолітніми. https://tsn.ua/ukrayina/diti-ta-dorosli-zhivut-sered-nepotrebu-romi-poselilisya-na-smitniku-v-hersoni-1546941.htmlУ зв’язку з чим на його директора, Сергія Степановича Собчука, в пресі і соцмережах полився бруд і посипалися звинувачення, небагато-немало, в торгівлі людьми і експлуатації дитячої праці.

 

Отже, панове присяжні засідателі, пропоную розглянути життя і творчість скромного депутата Херсонської міської ради Сергія Степановича Собчука. Який зараз зайнятий шляхетною і вдячною справою експлуатації полігону твердих побутових відходів від життєдіяльності нашого благополучного градъа Херсонъа, даруйте за неканонічні єри, я ними лише пародую несмак одного попереднього градоначальніка, який свого часу дав старт управлінській кар'єрі пана Сергія.

 

Сергій Степанович обрався в 2015 році депутатом Херсонської міської ради за списками партії «Опозиційний блок», будучи при тому директором такого собі ТОВ «Укржитлоексплуатація»:

Як бачимо, надалі протягом каденції, Сергій Степанович волею власниці на ім’я Ротова, вона ж Чеберда, Яна Сергіївна, постійно тасувався на своїй директорській посаді з громадянками Ткалич Наталею Олександрівною і Дейнегою Оленою Олександрівною. Поки що просто запам’ятайте ці прізвища та імена, вони нам ще стануть у пригоді. А ще відзначимо, що свою посаду вперше він полишив у травні 2016, і не тільки її, заразом його «ушлі» ще з одного керівного крісла, директора ПП «Лінеко»

Як знову бачимо, на менежі всьо тє же, тільки носіїв прізвища «Ротова» побільшало. Запам’ятаймо і це.

А тепер давайте від кар’єри пана Собчука, перейдемо до його доходів. І почнемо з першої обов’язкової за законом для депутатів декларації, яку він заповнив за 2016 рік. Щоб не перевантажувати вашу увагу скріншотами, обмежусь посиланням, за яким ви самостійно зможете перевірити правдивість нижчезазначеного: https://declarations.com.ua/declaration/nacp_8f10f7de-01ae-4a64-acf0-80a514dec3bc

Для початку по діагоналі проглянемо майно (півбудинку, дача на 114 кв.м, при ній город на півгектари, китайський автомобіль Джилі, човен, мотоцикл і більш престижне авто ленд-крузер, але чуже – та звісно, чесний чиновник повинен декларувати не лише власність, а й права користування, тому відзначимо цю непритаманну більшості його колег чесність). Заразом, щоб не повторюватись, відзначимо ще один факт: об’єкти нерухомості і транспортні засоби у нього були і залишилися незмінними до крайньої декларації, поданої ним за 2019 рік у поточному, 2020, році, включно. А ще – китайське авто є предметом застави у банківському кредиті залишком на кінець 2016 року 194,9 тис. грн

 

Давайте тепер подивимось на доходи Сергія Степановича, чи вистачало їх йому на життя, експлуатацію автівок з човном, на банальну комуналку і тому подібне. Якщо коротко, то жити йому було важко. 40700 гривень річного доходу – це навіть за мірками епохи бідності було злиднями. Думаєте, він ці гроші отримував як директор двох згаданих вище товариств? А ось і ні – 95% як заступник директора миколаївського авіаремонтного заводу Укроборонпрому. І лише смішні 1938 гривень – як директор Лінеко. Як директор «Укржитлоексплуатації» - взагалі нічого.

 

Та не будемо передчасно звинувачувати власниць цих товариств і за сумісництвом власниць прізвища Ротова у жадібності. Може керовані ним підприємства так (не)працювали, що не було чим утримувати свого директора. І стає недивним, що з такими жебрацькими доходами і непідйомним у порівнянні з ними кредитом, він змушений був вдатися до запозичення коштів у приватних позичальників. В вересні 2016 Сергій Степанович бере в борг у Фермерського господарства https://opendatabot.ua/c/31369335 "Альона" - яке в 2019 перейменоване в «Альона-Агро» і належить родині все з тим же прізвищем «Ротови», а названо так цілком можливо, на честь голови цієї родини, Альони Іллівни. Отже, близькі особи (чоловік і батько, брат і син) обох роботодавиць пана Собчука, увійшовши в його важке фінансове становище, позичили йому 271 тисячу гривень, про що він чесно прозвітував у своїй декларації. Нам невідомо, чи з цього боргу, чи з якихось попередніх залишків, він задекларував 78 тисяч грн готівки.

Наступного, 2017, року https://declarations.com.ua/declaration/nacp_cdb38634-05e4-420b-902a-894883c82854 у Сергія Степановича настали взагалі скрутні часи: ані копійки доходу. Кудись зникла робота на авіазаводі, фірмами його кредиторів керують інші, але він просто творить фінансові дива: мало того, що готівки стає більше - до 78 тисяч додались 14 тисяч і стало 92 тисячі грн, так ще й борги зменшились: перед ФГ «Альона» на 229,8 тисяч грн до 41,2 тисячі грн, перед банком на 66,9 тис. грн до 128 тис.грн. Це диво, достойне самого Ісуса, панове засідателі! Ісус з двох риб і п’яти хлібів зробив їжу для 5 тисяч людей – а Сергій Собчук з нічого зробив 14+229,8+66,9 = 310,7 тис. грн. Злі язики, звісно, звинуватять його в недостовірному декларуванні, але я їм відповім: так і самого Ісуса Христа колись фарісеї звинувачували у шарлатанстві. І де тепер ті фарисеї?

 

Дива грошетворення пан Собчук продовжив і в наступному, 2018 році https://declarations.com.ua/declaration/nacp_dd311781-816b-4522-a7d3-0613ff76cb3d рік : на 35 тисяч, до 127000, зросли залишки готівки, зменшився борг перед банком на 54757 грн до 73243 грн, а борг перед ФГ «Альона» просто зник. При цьому знову жодної гривні доходів, сумарне зростання активів «з нічого» за рік склало 130957 грн, а наростаючим підсумком за два роки 441657 грн.

В останньому на цей час задекларованому році, 2019, https://declarations.com.ua/declaration/nacp_c02866d1-5f79-450d-9f08-9730c67a85fc фортуна зрадила Сергію Степановичу, тобто гроші перестали з’являтися нізвідки, а з’явився дохід за місцем роботи (нагадую, 12.08.19 він знову почав керувати ТОВ «Укржитлоексплуатація», заробивши на цій посаді 6047 грн, тобто в середньому по 1,4 тисячі грн в місяць, готівка зменшилась на 28 тисяч до 99000 грн, а борг перед банком якимось чином зріс на 19964 грн до 93207 грн, незважаючи на те, що протягом року він сплатив 41400 грн основної суми. А головне - він знову взяв приватну небанківську позичку. У громадянки Ткалич Наталі Олександрівни, тої самої, яка до нього, а з 02 квітня 2020 і після нього була і знову стала директоркою «Укржитлоексплуатації», яка належить Яні Сергіївні Ротовій, пан Собчук взяв у борг 152000 гривень.

 

Як можна побачити з усіх наведених декларацій і реєстрів, на дату державної реєстрації комунального підприємства «Екополіс» Херсонської міської ради з собою в якості директора, Сергій Степанович був з точки зору закону «Про запобігання корупції» особою, пов’язаною з родиною Ротових, очолюючи належне представниці цієї родини підприємство. Очолював він його ще три тижні, але навіть після своєї заміни там громадянкою Ткалич ця пов’язаність залишилась, бо він винен громадянці Ткалич 152000 грн, суму, яка багаторазовро перевищує всі його задекларовані за останні 4 роки доходи.

Але ж КП «Екополіс» створювалось рішенням міської ради не просто так від нема чого робити, а для заміщення собою попереднього недобросовісного оператора полігону, ТОВ «Ітака», через завезення чорногорського «піску». Прямо так в Статуті і написано:

http://www.city.kherson.ua/acts/s2302-2020.PDF

Стаття 2.1. Meтоюcтворення тaдіяльностi підприємствa є надання послуг i виконанняl po6iт у сфері поводження з твердими побутовими відходами і експлуатація сміттезвалища (полігона), що знаходиться на вул. Ракетній, кадастровий номер і площа (додаються).

 

Стаття 5.1. Статуту КП «Екополіс», затвердженого рішенням ради від 23.01.2020 «Управління підприємством здійснює директор, що призначається на посаду розпорядженням міського голови відповідно до чинного законодавства України». Дивні речі: не пізніше 11.03.2020 таке розпорядження мало бути, інакше в ЄДРПОУ підприємство з зазначенням конкретного директора не було б зареєстровано. Але на сайті ради, серед інших міського голови ні в період між 23.01 і 11.03, ні в інші періоди, нічого про про призначення директора цього КП немає. Як немає і про інших директорів інших КП. А само це КП є найзакритішим з решти, бо на тематичному розділі на сайті міста не містить жодних передбачених Господарським кодексом відомостей, крім своєї назви і безглуздої юридичної адреси в будинку міської ради навіть без зазначення кабінета.

 

Між тим попередній, недобросовісний, оператор, ТОВ ТД «Ітака», контролюється Альоною Іллівною Ротовою
https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/37744287/ , яка є власницею частки у 60% статутного капіталу, і заразом особою, яка через підлеглу собі громадянку Ткалич і боргові зобов’язання пана Собчука перед нею, ставить пана Собчука у стан потенційного конфлікту інтересів. Тобто, баснописець Глібов, який майже 200 років тому написав своє пророче «і щуку кинули у річку», залишається в Херсоні актуальним.

 

Нажаль, вже в травні неприховано проявились ознаки не потенційного, а цілком реального конфлікту інтересів пана Собчука: як виявилось цілком випадково за наслідками рейду поліції і виявлення на звалищі неоформлених працівників ромського походження та ще й неповнолітніх дітей, виправдовуватись за них (і доволі агресивно, мовляв, хто такі знати не знаємо, і на полігоні їх не було, і жили вони поряд в халупах із сміття невідомо навіщо) почав зовсім не КП «Екополіс», а ТОВ «ТД Ітака» https://www.facebook.com/864212793732968/photos/a.867473606740220/1583946481759592/?type=3&theater . Якою там вже мінімум два місяці як не повинно було бути. І яка тим не менш, нахабно називає себе чинним оператором звалища. Та мабуть сміття те золоте, а новий директор нового КП ну ніяк не зможе відмовити своїй давній годувальниці і благодійниці у такий дрібничці, як продовження.

 

А зараз хочу повернутись до теми статті та ільф-і-петровського стилю: Панове присяжні засідателі! Все паскудство, яке продовжується на звалищі під формальним керівництвом мого підзахисного шановного пана Собчука – не його провина, а його біда. Адже він чесно (ну відносно чесно, якщо не акцентувати увагу на невідомо як отриманих за три роки майже півмільйоні гривень) у своїх деклараціях зазначив свої борги, тобто вказав на конфлікт інтересів. І тим не менш міський голова його, саме його, призначив на посаду. Кинувши в такий спосіб попередню щуку в річку.

 

Звичайно-звичайно, ай-яй-яй, міського голову не проінформували і підставили. І єдиним висновком тоді залишається дрібниця: ми, платники податків, даремно утримуємо в структурі виконавчих органів Херсонської міської ради цілий відділ із запобігання корупції.

 

PS Мені неприємно писати в жанрі інформаційного кіллерства. І я з повагою ставлюся до людей розумних, аж настільки, що не чіпаю тих, кого такими вважаю, навіть якщо підозрюю у недоброчесності. Донедавна у такому моєму власному добровільному списку недоторканих перебувала і Альона Іллівна Ротова. Та призначення настільки відверто пов'язаної людини, в контексті піщаної афери, та ще й аморальна експлуатація дітей змушують припустити, що міський голова Володимир Васильович Миколаєнко, разом з Альоною Іллівною, просто відверто тримають нас усіх за дурнів і неприховано глузують: тіпа, піпл всьо схаває. Погодьтесь, таку зневагу вибачити неможливо.

 

Володимир Молчанов

 

Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Вопрос:
2+2
Ответ:*