Актуальные темы
Архивы публикаций
Февраль 2021 (7)
Январь 2021 (6)
Декабрь 2020 (2)
Ноябрь 2020 (2)
Август 2020 (7)
Июль 2020 (7)
Опрос посетителей
Выборы мэра 2015
Мэром станет В.Миколаенко
Гнать В.Миколаенко в шею
Настоящий мэр только В.Сальдо
Может В.Мангер?
Боксерам, которые держат казино – нет в Херсоне!
Нужно Гирина допустить к власти
Нужен молодой и прогрессивный!

23 мая 15:42Общество

Куди витрачаються профспілкові внески працівників порту?

Днями в інтернет виданнях з`явилась публікація адміністрації Миколаївського морського порту про звітування трудовому колективу та громадськості про виконання підприємством умов колективного договору протягом 2016 року.
Як стало відомо, звіт підготували на загальні збори трудового колективу, проведення яких було заплановано на 16 травня поточного року, за участю профспілок працівників порту та адміністрації порту, для звітування щодо виконання умов колективного договору.
Викладена в звіті інформація відображає досить змістовну діяльність підприємства, підкріплену конкретними цифрами та фактами. Останнім часом навколо морського порту вирують неабиякі пристрасті зі звинуваченнями нового керівництва в некомпетентності, закидають руйнування підприємства, невиплату заробітної плати, скасування премій та соціальних пільг працівникам. За такими заявами можна припустити, що працівникам геть потужно працюється на підприємстві. Але аналізуючи показники в опублікованому звіті складається зовсім інша картинка і не така сумна, як її малюють. 
За даними звіту заробітна плата виплачувалась у строки, додаткові виплати в минулому році склали майже  45 мільйонів гривень. Причому, працівники отримували  виплати і додаткової заробітної плати у вигляді доплат, надбавок, гарантійних і компенсаційних виплат, щомісячних та квартальних премій, винагород, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, матеріальної допомоги. Слушно зауважити, що всі види матеріальних ресурсів виплачувались по узгодженню з комітетами професійних спілок на підставі "Положення про преміювання працівників адміністрації Миколаївського морського порту".
"Винагороди, премії, доплати, допомоги, компенсації працівникам (за рахунок використання прибутку ) склали 15 030,6 тис. грн. Премії до Державних, релігійних, професійних та інших свят - 6 465,3 тис. грн. Винагорода/допомога у зв’язку з нагородою працівника (почесне звання, грамота, подяка, тощо) - 316,8 тис. грн. Допомога на лікування - 50,0 тис. грн. Допомога на підготовку до опалювального (осінньо-зимового) сезону  - 1442,6 тис. грн. Оплачувані дні/додаткова відпустка в зв’язку з смертю близького родича працівника, весілля працівника, народження/усиновлення дитини працівника склали 34,6 тис. грн. Матеріальна допомога на оздоровлення, яка виплачується при наданні працівникам основної частини щорічної відпустки - 6 721,3 тис. грн."
Опікувалась адміністрація порту не тільки в частині заробітної плати, а й в охороні праці, забезпеченню санітарно-побутових умов на підприємстві, підвищенням кваліфікації працівників та медичним обслуговуванням. Судячи з викладеного матеріалу, адміністрації порту приховувати нічого і  умови колективного договору за результатами роботи в 2016 році вони виконали.
В розмові з працівниками не відчувається незадоволення матеріальним становищем або умовами праці на підприємстві, жодних претензій до керівництва адміністрації порту. А ось з організацією відпочинку та дозвілля працівників порту геть скрутно, це при наявності фінансово спроможних профспілок.
Після ознайомлення з цифрами однієї сторони колективного договору стало цікаво переглянути звіт іншої, куди ж витратили кошти профспілки, в які працівники щомісяця справно віддають  відсоток своєї платні. Сума внесків, як ви розумієте немаленька, як і заробітна плата  керівників профспілки, що самі собі визначили. Але, за словами портових працівників, зборів трудового колективу 16 травня чомусь не відбулося, ніякого звіту по коштах вони не почули. За аналогією звернулась до сторінки профспілки працівників порту на Facebook, з надією переглянути звіт про витрачання коштів, але нічого окрім обвинувачень адміністрації порту та подій пікету на сторінці  немає.
Можливо звітування перед колективом про витрачання їхніх внесків не така вже й важлива справа для очільників профспілки. Або "прозорість" рахунків не дозволяє оприлюднювати витрати? Питання залишається відкритим і наводить на певні роздуми.
Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Вопрос:
1+1
Ответ:*