Актуальные темы
Опрос посетителей
Выборы мэра 2015
Мэром станет В.Миколаенко
Гнать В.Миколаенко в шею
Настоящий мэр только В.Сальдо
Может В.Мангер?
Боксерам, которые держат казино – нет в Херсоне!
Нужно Гирина допустить к власти
Нужен молодой и прогрессивный!

26 ноя 11:16Общество

Якщо бізнес залишився в Криму. Що робити?

Як перереєструвати бізнес з АР Крим та м. Севастополя?

Віктор Солодко, підприємець:

Для зміни місця обліку та сплати податків відповідно до законодавства України бізнес з АР Крим та м. Севастополя має бути перереєстровано на територію материкової України.

Так, відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 05.11.2014 N1849/5 «Про проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є окупована територія та територія проведення антитерористичної операції» проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є окупована територія та територія проведення антитерористичної операції, здійснюється державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців територіальних органів Міністерства юстиції України в областях та місті Києві. Після проведення державної реєстрації зміни адреси на територію материкової України проводяться процедури переведення платників на обслуговування до органу державної фіскальної служби за місцем перебування.

Як документально підтвердити виконання договорів підряду в Криму?

Світлана, бухгалтер:

Платник податку, який здійснює діяльність на тимчасово окупованій території Криму, яка є невід’ємною частиною території України, має керуватися положеннями чинного законодавства України.

Так, згідно пункту 4 статті 882 Цивільного кодексу України передача робіт підрядником і прийом їх замовником оформляється актом, підписаним обома сторонами.

Такий первинний документ є підтвердженням здійснення відповідної господарської операції.

Документ, складений на паперових або електронних носіях, повинен мати такі обов’язкові реквізити:

- назву документа (форми);

- дату та місце складання;

- назву підприємства, від імені якого складено документ;

- зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;

- посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції та правильність її оформлення;

- особистий підпис або інші дані для ідентифікації особи, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Міру деталізації змісту та обсягу господарської операції визначають особи, відповідальні за її здійснення та правильність оформлення. Така деталізація має розкривати зміст господарської операції та ідентифікацію активів, зобов’язань, доходів або витрат, з нею пов’язаних. Довідково: лист ДФС України від 24.04.2015 № 8702/6/99-99-19-02-02-15

Як оподатковується благодійна допомога внутрішнім переселенцям?

Тетяна Крайко, бухгалтер:

З 13 березня п.р. набрав чинності Закон України від 02.03.2015 р. №211-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України». Пункт 165.1 статті 165 ПКУ доповнено нормами, відповідно до яких не включаються до загального оподатковуваного доходу та не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб суми (вартість) благодійної допомоги, яка виплачена (надана) міжнародними благодійними організаціями (їх філіями, представництвами) на користь:

- фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція (за винятком територій, на яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження), та/або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням АТО, й узяті на облік у місцевих органах соціального захисту населення;

- фізичних осіб, які мешкали на території Автономної Республіки Крим та вимушено покинули місце проживання у зв’язку з тимчасовою окупацією території України, а також взяті на облік у місцевих органах соціального захисту населення.

Перелік міжнародних благодійних організацій визначається Кабінетом Міністрів України.

 

Як оподатковуються доходи від реалізації майна в Криму?

Андрій Самойлов, бухгалтер:

Податківці розглянули питання щодо оподаткування доходів від реалізації майна на тимчасово окупованій території

ДФСУ у листі від 12.08.2015 р. № 17035/6/99-99-19-02-02-15 нагадує, що під час тимчасової окупації будь-які доходи з джерелом їхнього походження з території ВЕЗ "Крим", одержані фізичною, юридичною особами, прирівняними до резидентів, оподатковуються за правилами, встановленими для іноземних доходів.

Для визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств від операцій з реалізації необоротних активів, інвестицій, товарно-матеріальних цінностей, зокрема які знаходяться на території ВЕЗ "Крим", слід керуватися національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку або міжнародними стандартами фінансової звітності.

Крім того, взаємовідносини між особами, які мають податкову адресу на території ВЕЗ "Крим", та особами, які мають податкову адресу на іншій території України, є контрольованими операціями згідно зі ст. 39 ПКУ.

 

Як обліковуються платники податків, , які станом на 31 травня 2014 року мали місцезнаходження (місце проживання) та перебували на обліку в контролюючих органах на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя?

Олена, підприємець

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.11.2014 №311 «Про утворення територіальних органів Державної фіскальної служби та визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України» та наказу ДФС України від 02.09.2014 №100 платники податків, які мали місцезнаходження (місце проживання) на тимчасово окупованій території України переведені до Генічеської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області та обліковуються з ознакою «суб'єкт вільної економічної зони "Крим"».

Водночас у теперішній час запроваджено механізм, який дозволяє перереєструвати бізнес з АР Крим та м. Севастополя на територію будь-якої області чи м. Києва і сплачувати податки відповідно до законодавства України.

 

Які особливості перереєстрації фізичної особи - підприємця з АР Крим та м. Севастополя?

Валерій Дзюба, підприємець

 

Для зміни місця обліку та сплати податків відповідно до законодавства України, громадянину який є фізичною особою - підприємцем та згідно із паспортом має зареєстроване місце проживання на території Криму або міста Севастополя, а також має видану органом державної міграційної служби довідку, що підтверджує місцеперебування громадянина, який переселився з тимчасово окупованої території, необхідно звернутися до державного реєстратора, для внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про зміну місця проживання на місце перебування, зареєстроване відповідно до законодавства. Після внесення до Єдиного державного реєстру запису про зміну місця проживання та отримання відповідних відомостей контролюючими органами будуть здійснені процедури переведення підприємця на обслуговування до органу державної фіскальної служби за місцем перебування, внесеним до Єдиного державного реєстру.

Що передбачено для суб’єктів господарювання, які зареєстровані на території БЕЗ "Криму" і не перереєструвалися на іншу територію України?

Оксана, бухгалтер

У зв’язку з набранням чинності Законом України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII "Про створення вільної економічної зони "Крим" (Закон - №1636) та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України" запроваджується вільна економічна зона "Крим" (далі - БЕЗ "Крим"), функціонування якої на період тимчасової окупації здійснюється з урахуванням особливостей, визначених розділом II "Перехідні положення" Закону № 1636.

Підпунктом 3 пункту 12.3 статті 12 Закону №1636 встановлено, що з 1 червня 2014 року вважається анульованою податкова реєстрація осіб, які станом на 31 травня 2014 року мали місцезнаходження (місце проживання) та перебували на обліку в контролюючих органах на території Автономної Республіки Крим або міста Севастополя.

Таким чином, суб’єкти господарювання, які зареєстровані на території БЕЗ "Криму" і не перереєструвалися на іншу територію України, з 1 червня 2014 року втратили статус платників податку на додану вартість, не мають права на складання податкових накладних та не подають податкову звітність.

Які особливості припинення фізичних осіб - підприємців з АР Крим та м. Севастополя? Артем, підприємець

Згідно з наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 N 1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія або територія проведення антитерористичної операції, процедури та дії щодо припинення можуть проводитись за місцем перебування таких осіб у разі їх звернення до відповідних контролюючих органів з документальним підтвердженням особи та місця перебування.

Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Вопрос:
2+2
Ответ:*