Актуальные темы
Архивы публикаций
Июль 2021 (4)
Апрель 2021 (2)
Март 2021 (3)
Февраль 2021 (7)
Январь 2021 (6)
Декабрь 2020 (2)
Опрос посетителей
Выборы мэра 2015
Мэром станет В.Миколаенко
Гнать В.Миколаенко в шею
Настоящий мэр только В.Сальдо
Может В.Мангер?
Боксерам, которые держат казино – нет в Херсоне!
Нужно Гирина допустить к власти
Нужен молодой и прогрессивный!

27 авг 15:48Новости

Масовий мор риби

Останнім часом почастішали випадки загибелі водних живих ресурсів в різних куточках країни.

В Асоціації рибалок України називають основними причинами цього: неналежне ставлення людини до водойм, незадовільну роботу природоохоронних державних структур, аномальну спеку, маловодний рік, потрапляння у водойми побутових і виробничих стоків, а так же хімікатів з полів. Все це призводить до різкого зменшення кількості розчиненого у воді кисню, в результаті чого настають заморні явища у риби.

З початку року масовий мор риби стався в Київській, Черкаській, Харківській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Житомирській, Полтавській області.

- Масова загибель риби в різних регіонах країни - це не природний відбір ... У кожного випадку є конкретне людське ім'я. На жаль природоохоронні та контролюючі державні структури демонструють повну неспроможність по боротьбі з цим явищем. Як показала практика, вони можуть тільки зафіксувати факт події. А попередити замори риби, а тим більше знайти винних і гідно їх покарати - такі факти маловідомі. Ось і множаться з кожним роком випадки масової загибелі риби. А винуватці залишаються безкарними ... - стверджують в Асоціації рибалок України.

Потворне ставлення людини до природи, плюс до цього незадовільна робота природоохоронних структур, корупція, все це веде наші водойми до краху. Який сенс державі щорічно зарибнювати водойми на десятки мільйонів гривень, якщо достатньо комусь вночі злити відходи свого виробництва в річку, в результаті чого в ній загине все живе? У 2017 році загальний обсяг скидів у водні об'єкти стічних вод і забруднюючих речовин склав 2 млрд. 80 млн. м3. В основному це підприємства гірничо-металургійного комплексу і комунального господарства.

Слід також зазначити, що 2018 рік є маловодним. Коли розраховуються гранично допустимі норми викидів у водні об'єкти стічних вод, розраховується сезонність, і наповненість вод. Але якщо наповненість вод стала менше, то велика концентрація викидів позбавляє водойми можливості саме очистити свої води.

- Це не поодинокі випадки отруєння водойм. У 2017 році було отруєно все або майже все живе в 1200 вітчизняних водоймах. Ще в 980 водоймах відбулися заморні явища риби, причиною яких вважали зменшення кількості розчиненого у воді кисню через спеку і розростання синьо-зелених водоростей, які при гнитті виділяють токсини і спалюють розчинений у воді кисень. Але і тут без участі людини не обійшлося. Трагедії в основному походять від ненадання природоохоронними структурами своєчасної допомоги водоймам - каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Основна причина більшості випадків загибелі риби - це змита дощами з полів хімія. Потрапляючи в водойми, вона як «напалм» випалює в них все живе. В результаті гине не тільки водні мешканці, а й бобри, качки. Незважаючи на Водний та Земельний Кодекс, які чітко регламентують відстань природоохоронної берегової території, на якій господарська діяльність заборонена, сільхоз угіддя впритул підійшли до наших водойм.

Так само в цьому списку комунальні та виробничі стоки. Як не дивно виробництва стало менше, а шкідливих викидів в природу набагато більше. Це походить від того, що бізнес прийняв введений на законодавчому рівні мораторій на перевірки, як сигнал до вседозволеності.

Але це ні в якій мірі не знімає відповідальності з державних контролюючих структур. Справа в тому, що і в рибінспекції і та екологічній інспекції є відділи іхтіології. Які повинні регулярно проводити заміри в водоймах кількості розчиненого у воді кисню. І в разі його критичного зниження вживати необхідних заходів, в тому числі і установку систем збагачення води киснем, за допомогою компресорів та інше ...

Але видно служби рибоохорони після свого невдалого реформування зайняті абсолютно іншими справами. В Україні 63 тисячі річок, 400 тисяч ставків, 1 100 водосховищ, два моря. Промисловий вилов риби проводиться на п'яти українських річках. У рибоохороні працюють 840 інспекторів. І всі вони в основному зосереджені в місцях проведення промислу риби ... тобто ближче до рибного ресурсу. Всі інші наші водні ресурси безпритульні ... в кращому випадку є один районний інспектор на кілька сотень кілометрів. Ми бачимо ефективність від такої «охорони» рибного ресурсу - все водойми країни сьогодні перетягнуті браконьєрськими сітками.

Асоціація рибалок України вважає, що якби працював «закон», і служби належно виконували покладені на них державою обов'язки, якби кілька отруйників наших річок отримали б жорстке покарання, а чиновники несли відповідальність за прийняті ними рішення, то факти вбивства наших річок значно знизилися. Сьогодні мінімальні штрафи явно не зупиняють підприємства, яким набагато вигідніше їх заплатити, ніж проводити модернізацію або будівництво очисних дорогих споруд. А місцеві ради намагаються реалізувати кожен метр землі, навіть якщо це природоохоронна берегова територія.

Щорічно збитки нанесені природі і рибному господарству від загибелі водних живих ресурсів обчислюються сотнями мільйонів гривень.

Де спливе на цей раз до верху черевом риба?

 

 

Прес служба Асоціації рибалок України

____________________________________________________________________

 

Ось тільки деякі тривожні факти:

· 13 серпня в м.Миколаїв на р. Південний Буг був зафіксований випадок масової загибелі водних біоресурсів. На обстеженій території площею 105 м2 виявлено 1740 штук загиблого бичка розміром від 5 до 15 см. Швидше за все, причиною став сірководень, рівень якого в результаті діяльності людини останнім часом істотно зріс.

 

· У Чорному морі в районі Рибаковкі спостерігається масовий мор риби атерини. В ході огляду інспектори виявили 5 тисяч особин мертвої риби.

 

· 22.08.2018 державними інспекторами Херсонрибоохорони був встановлений факт загибелі водних біоресурсів, а саме бичка, атерини, карася сріблястого на акваторії Дніпровсько-Бузького лиману в районі с. Станіслав і с. Олександрівки Білозерського району Херсонської області. Причина загибелі бичків, карасів, рачків і равликів пов'язують з хімікатами які з полів потрапили у водойму. Аналіз на забруднюючих речовини показав перевищення по ряду показників в кілька разів (підвищення допустимої концентрації по нітритам, залізу загальному, хімічному вжитку кисню). У м'язах загиблої риби виявлені пестициди (ДДТ, фосфати, аміак, ціаністий азот і т.д.).

 

· Замор риби виявили 23 липня в акваторії Каховського водосховища та річки Дніпро біля села Веселе Бериславського району та 24 липня - біля Нової Каховки. За результатами проведених досліджень було встановлено перевищення гранично допустимої концентрації по нітритам, нітратів, по залізу загальному, повідомили з департаменту екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації. 27 липня в водосховищі загинуло близько тонни риби в районі села Бабино Верхньорогачицького району. Як припустив т.в.о. директора Херсонської регіональної державної лабораторії Держпродпотребслужби Віталій Дерімедвідь, це результат діяльності аграріїв. Адже в досліджуваній воді Каховського водосховища виявили пестициди. Помічено, що всі випадки спостерігали саме після злив. «Хімія» стікала з полів і потрапляла в воду.

 

· Узбережжя Азовського моря в Маріуполі 8 серпня переповнене загиблої рибою. У місті побоюються, що зіпсованим бичком почнуть торгувати на стихійних ринках. Міські служби прибирають рибу з пляжів і поверхні моря. Вже вивезли близько восьми центнерів бичка. На полігоні твердих побутових відходів рибу пересипають хлором для дезінфекції. Тепер влада перевіряє, чи могла викликати масовий мор риби забруднена вода. Причиною інциденту стала нестача кисню в море.

 

· У р. Гуйва, що в м Андріївка Житомирської області поблизу ДП «Коростишівський спиртовий комбінат» було встановлено, що вода стала мутно-зеленого кольору і придбала різкий неприємний запах. Крім цього, було виявлено загиблу рибу в кількості 8 527 штук (плоскирка, окунь, краснопір, щука, верховодка, судак і карась). На підставі Акта обстеження берегової лінії р.Гуйва фахівцями Житомирського рибоохоронного патруля були розраховані прямі збитки і шкоду від втрати потомства в сумі 2 374 963грн.

 

· З ставка, який знаходиться в центрі села Опішня Полтавської області 30.7.2018 , вивезли більше двох тонн мертвої риби. Померла переважно велика риба: судак, товстолобик, білий амур. У ставку загинула не тільки риба, а й інші мешканці водойми, зокрема, раки і черепахи. Це пов’язують з потраплянням хімії до ставка змитої після рясних дощів з полів.

 

· 10.8.2018 У річці Рось зафіксували мор риб. Жителі села Яблунівка Корсунь-Шевченківського району стривожені жахливим станом річки Рось і стверджують про масову загибель риби. «Всю поверхню водойми займає загибла риба. Щука, окунь, карась, плоскирка. Також загинуло багато раків. А ті що залишилися, сидять на березі в каменях біля річки, але в воду не йдуть». На цій акваторії річки не працюють міні турбіни, які забезпечують рух води і збагачують її киснем.

При обстеженні берегової лінії річки Рось виявлено загиблу рибу: орієнтовні збитки, пораховані фахівцями Держрибоохорони в Черкаській області, становлять близько 285 000 000 гривен. За попередніми результатами лабораторних досліджень відібраних проб зафіксовано перевищення вмісту забруднюючих речовин у відібраних пробах від 3 до 6 разів за показниками хімічного споживання кисню згідно з нормативами Орієнтовно безпечних рівнів впливу для рибогосподарських водойм. Водний показник зміщені в бік лужності середовища, що характерно для періоду інтенсивного цвітіння синьо-зелених водоростей. Концентрація розчиненого кисню у воді становила від 2,7 до 7,0 мг / дм3. (При нормі 8 мг / дм3).

 

На жаль, цей список можна дуже
Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Вопрос:
2+2
Ответ:*