Актуальные темы
Архивы публикаций
Июль 2021 (4)
Апрель 2021 (2)
Март 2021 (3)
Февраль 2021 (7)
Январь 2021 (6)
Декабрь 2020 (2)
Опрос посетителей
Выборы мэра 2015
Мэром станет В.Миколаенко
Гнать В.Миколаенко в шею
Настоящий мэр только В.Сальдо
Может В.Мангер?
Боксерам, которые держат казино – нет в Херсоне!
Нужно Гирина допустить к власти
Нужен молодой и прогрессивный!

19 апр 11:32Новости

Суддю Центрального районного суду міста Миколаєва звільнили з посади

Суддю Центрального районного суду міста Миколаєва звільнили з посадиДоповідач – член Вищої ради правосуддя Микола Худик(на фото)повідомив, що під час підготовки питання, пов’язаного зі звільненням судді Рудяка А.О., встановлено, що до Вищої ради правосуддя 15 серпня 2017 року надійшло звернення голови Центрального районного суду міста Миколаєва Подзігун Г.В. від 2 серпня 2017 року про вчинення суддею цього суду Рудяком А.О. істотного дисциплінарного проступку та грубого систематичного нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді. Про це йдеться на сайті Вищої ради правосуддя.

Як повідомляє Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності, зокрема, голова суду зазначала, що 15 вересня 2014 року старшим слідчим слідчого відділу прокуратури Миколаївської області повідомлено суддю Центрального районного суду міста Миколаєва Рудяка А.О. про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частинами третьою–п’ятою статті 27(«Види співучасників»), пунктами 6, 11, 12 частини другої статті 115(«Умисне вбивство»)Кримінального кодексу України.

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 26 грудня 2014 року № 33/вп-14 суддю Рудяка А.О. відсторонено від посади строком на 2 місяці у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності. Постановою Верховної Ради України від 5 лютого 2015 року № 155-VIII надано згоду на затримання та арешт (взяття під варту) судді Рудяка А.О. У період з 18 вересня 2014 року і до часу звернення суддя Рудяк А.О. не виконує покладені на нього обов’язки судді, на роботі не з’являється.

У зв’язку з викладеним голова суду просила звільнити Рудяка А.О. з посади судді.

19 жовтня 2017 року Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя постановила ухвалу про відкриття дисциплінарної справи стосовно судді Центрального районного суду міста Миколаєва Рудяка А.О.

За результатами розгляду дисциплінарної справи Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення від 26 січня 2018 року №187/1дп/15-18про притягнення судді Центрального районного суду міста Миколаєва Рудяка А.О. до дисциплінарної відповідальності та застосувала до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення з посади (на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України).

Підставою притягнення судді Рудяка А.О. до дисциплінарної відповідальності стали встановлені Першою Дисциплінарною палатою Вищої ради правосуддя допущені суддею порушення, які були предметом провадження та у своїй основній частині були тривалими і не усунуті до часу постановлення рішення у справі. Суддя Рудяк А.О. у період з 1 березня 2015 року і до цього часу без поважних причин не виконує покладені на нього обов’язки судді, на роботу не виходить, що свідчить про систематичне нехтування обов’язками, несумісне зі статусом судді, зокрема суддя допустив поведінку, що порочить звання судді та підриває авторитет правосуддя, що є підставою для звільнення судді з посади. Зазначене визнано безпідставним невиконанням повноважень суддею Рудяком А.О. протягом майже трьох років поспіль.

Рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 26 січня 2018 року №187/1дп/15-18про притягнення судді Центрального районного суду міста Миколаєва Рудяка А.О. до дисциплінарної відповідальності не оскаржувалось до Вищої ради правосуддя в порядку статті 51 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

З матеріалів дисциплінарної справи вбачається, що дисциплінарне провадження стосовно судді Рудяка А.О. проведено з дотриманням процедури, встановленої законами України від 2 червня 2016 року № 1402-VІІІ «Про судоустрій і статус суддів» та від 21 грудня 2016 року № 1798-VІІІ «Про Вищу раду правосуддя».

З урахуванням зазначеного Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Рудяка Андрія Олександровича з посади судді Центрального районного суду міста Миколаєва на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

 

Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail:
Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Вставка ссылкиВставка защищенной ссылки Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера
Вопрос:
2+2
Ответ:*